Akce, fotky, videa / Proběhlo

Co už na gymnáziu proběhlo

Školní rok 2020/2021

T-film s Kovym a Janem Cimickým

Obě hvězdy se nám podařilo pozvat do auly gymnázia. A oba měli co říct. Kovy řešil dějiny a jejich nedostatečnou výuku na středních školách. Jan Cimický duševní zdraví a psychickou pohodu. Oběma hostům byli naši studenti a žáky rovnocennými partnery v diskuzi. A náš druhák David má před sebou skvělou moderátorskou budoucnost, to je jisté.

A už jsou naši. Druháci tradičně pasovali prváky.

Adaptační kurz pro prváky

Našimi průvodci byli na Těrlické přehradě Patrik a David. Program začal hrou ve stylu imigračního střediska. My byli imigranti a naši lektoři nás zkoušeli ze znalostí ostatních. Zanedlouho už jsme znali i oblíbenou značku zubní pasty svých spolužáků a dostali jsme se tak úspěšně "za hranice" Úplně všichni. Následovaly další hry - Ekosystémy, Pandemie i "trustfall". Program byl náročný, ale bavil a měl smysl. Za tři dny bylo stmeleno. Doufám, že si to někdy zopakujeme.
z textu Tomáše Kociána

Veřejná debata v aule

Debatéři z Hello předvedli ve veřejné debatě, co dokáží. V publiku seděli žáci a studenti školy. Debatovaly se zajímavé teze - Ženy mají těžší život než muži - Země je placatá a jiné. Všichni jsme se pobavili a schopnost debatérů obhajovat své názory, byla skvělá. Do argumentací se zapojilo i publikum. A právě z něj se během jedné hodiny vyrojili noví debatéři, kteří rozšíří řady našeho oficiálního týmu.
z textu Drahy Kubinové

Lipnice - literární autobus

Už druhým rokem jsme se se třídou vydali na literární výlet s paní učitelkou Juránkovou. Díky bohatému programu jsme se vydali po stopách Jaroslava Haška, faráře Toufara, K.H.B., a dalších. Hned na za začátku výletu jsme si mohli užít jedinečný výhled na centrum Brna, a to přímo z vily Tugendhat. Poté jsme jeli do města Žďár nad Sázavou, a tam jsme měli možnost si projít s průvodkyní kostel sv. Jana Nepomuckého a dozvědět se informace o historii kostela. Dále jsme pokračovali do Lipnice, kde jsme trávili většinu času a mohli tak navštívit hrad Lipnice, Haškův domek a okolí, a aby toho nebylo málo, tak jsme dokonce spali v penzionu, který vlastní Haškovy potomci. Nezapomenutelná byla však neobyčejná procházka lesem, kde jsme mohli vidět sochy vytesané do skal. Poslední den jsme navštívili rodnou vesnici K.H.B. Havlíčkovu Borovou, kde jsme si v místní knihovně na výstavě doplili informace o Havlíčkovi. Výlet jsme zakončili lehce hororově, a to ve Váchalově království neboli v Portmoneu, které se nachází v Litomyšli, a je známe díky své ďábelské výmalbě, kterou měl Váchal rád.
Adéla Bajerová

Školní rok 2019/2020

Školní rok 2018/2019

Školní rok 2017/2018