Akce, fotky, videa / Proběhlo / 1. pololetí 2020

1. POLOLETÍ

Dlouhé století se loučí
Nevypusť duši
Výuka předmětu Integrated science na VŠB
Napsali o nás: Rodina a škola
Debatní turnaj
Srdíčkové dny
Výlet do Prahy
Návštěva německého filmového představení
Setkání absolventů
Spolupráce s Krevním centrem v Ostravě a 8. kapka krve dobrovolníků
Návštěva Ostravské univerzity
Lingvistická olympiáda
Projektový den a výstava Hello Revoluce!!!
Střepiny světa
Debate League
Týden španělské kultury na GOH
Den otevřených dveří 22.10.2019
PišQworky PišQworky
Rozvíjíme talenty
Světové setkání
Jazyková únikovka aneb Evropský den jazyků netradičně
Debatní klub pokračuje i v novém školním roce!
Dojem z výstavy více než stovky umělců z české i polské části Slezska
Ekokurz
Zahájení 25. debatní sezóny

Dlouhé století se loučí

Ve čtvrtek 16. 1. 2020 se dvě naše žačky Kristýna Adamová z IX. třídy a Zuzana Krucinová z 2.A zúčastnily okresního kola 49. ročníku Dějepisné olympiády na téma Dlouhé století se loučí (1880-1920). Děkuji za účast a přeji hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Mgr. Dennis Hennhofer

20200116_082021.jpg

Nevypusť duši

V pondělí 27. 1. 2020 se žáci 1.A a 2.A zúčastnili workshopu Nevypusť duši, jehož cílem bylo žáky seznámit s problematikou duševních onemocnění a psychohygieny. Cenná byla výpověď člověka, který duševním onemocněním trpí a jak se s ním vypořádává. Děkuji Mgr. Sandře Daňhelové za organizaci akce.

Mgr. Dennis Hennhofer

20200127_091124.jpg20200127_091314.jpg
20200127_130508.jpg20200127_091250.jpg

Výuka předmětu Integrated science na VŠB

15.ledna 2020 proběhla výuka předmětu Integrated science v  biomedicínských laboratořích na VŠB. Z ohlasu studentů:

„Měli jsme možnost nahlédnout, jak vypadá studium biomedicíny. Tyto typy exkurzí mám ráda, protože když si můžeme něco vyzkoušet, tak nám to dá víc než pouhý výklad. Mohli jsme si zkusit ultrazvuk tepny krkavice, kde jsme na monitoru viděli, jak nám v ní proudí krev.”

IMG_7377.jpg

„Taky jsme si změřili EKG a viděli, jak nám naše srdce pracuje.” IMG_7368.jpg IMG_7369.jpg

„Byla jsem ohromená. Výzkum, který dělají, mě nadchnul – volant, který prostřednictvím srdečního rytmu, napětí v prstech a teploty hlídá, jestli jsme neusnuli! Vyzkoušet si defibrilátory bylo taky skvělé. Překvapilo mě, jak malý a důležitý kardiostimulátor může být. A taky mě nadchlo, kolik věcí jsme si mohli vyzkoušet a změřit přímo na sobě. ”

Captura de pantalla (16).jpg

„Ukázalo se, že kouření snižuje množství kyslíku v krvi – saturaci krve, protože červené krvinky jsou blokované oxidem uhelnatým.”
K.Vařáková a M.Nevřala

Napsali o nás: Rodina a škola

po práci legraci.jpg

Debatní turnaj

O víkendu 6. - 8. 12. 2019 se naší škole poprvé konal debatní turnaj, kde se sjeli debatéři z celé ČR. Náš tým Triumvirorum bojoval úspěšně a umístil se na sdíleném 7.-8. z 27 týmů, což je při zohlednění faktu, že dva členové jsou nováčci, perfektní výkon. Tým Homér ženského rodu alespoň pilně sbíral zkušenosti. Honza Tengler pak doplnil pražský tým Chceme motýle, se kterým se mu poměrně dařilo. Chtěl bych tímto poděkovat majitelům za zpřístupnění budovy pro turnaj a všem, co se na jeho přípravě podíleli, včetně našich sedmi debatérů, kteří pomáhali dochystat třídy a poté uklízet. Byla to obohacující zkušenost a budeme doufat, že turnaje bude možné hostit i v dalších letech.

Mgr. Dennis Hennhofer

20191208_115007.jpg

Srdíčkové dny

Jelikož se blíží jedny z nejkrásnějších svátků v roce, rozhodli jsme se, že prostřednictvím školy uděláme i my něco pro charitu. Zapojili jsme se do akce Srdíčkové dny, kdy skupinka studentů našeho gymnázia prodávala na různých místech Poruby srdíčka. Výtěžek z tohoto prodeje půjde na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. U nás na škole je to důležitá tradice, a proto doufáme, že příští rok to bude mít alespoň stejně velký úspěch, jako letos.

Vanesa Pačáková

IMG_8146.JPG

Výlet do Prahy

Ve středu ráno jsme se setkali na nádraží a náš třídenní výlet do Prahy mohl začít. Brzy po příjezdu jsme navštívili synagogy a židovský hřbitov. Večerní krypta parašutistů byla prohlídka, která nás asi všechny bavila nejvíce: poutavý výklad nás vtáhl do dramatické atmosféry druhé světové války. Ve čtvrtek ráno jsme navštívili Památník národního písemnictví. Ve vydavatelství Economia jsme kromě zajímavého výkladu nejen o práci novinářů zažili překvapení: vyfotit se s námi přišel Leoš Mareš. Potom jsme si rychle prohlédli Senát a už jsme spěchali přímo do Poslanecké sněmovny, abychom viděli na vlastní oči interpelace Andreje Babiše. Večer jsme si poslechli debatu o budoucnosti profesí s Václavem Moravcem. V pátek nám počasí moc nepřálo, přesto jsme si před odjezdem stihli prohlédnout Vyšehrad a Pražský hrad. Výlet do Prahy jsme si užili a odnesli si spoustu zážitků.

Simona Hejdová, 4. A

Praha_4.A.JPG

Návštěva německého filmového představení

Moravskoslezská vědecká knihovna nás pozvala na promítání filmu "Bornholmer Straße" v německém jazyce s českými titulky. Film byl promítán pod záštitou Goethe Institutu, který podporuje výuku německého jazyka v České republice. Projekci jsme zhlédli se studenty třetího a čtvrtého ročníku. Film pojednává o hraničním přechodu na Bornholmské ulici během noci, kdy padla Berlínská zeď. Odpoledne 9. listopadu 1989, kdy východoněmecký politik Schabowski přečetl prohlášení, které ve prospěch občanů NDR zásadně měnilo podmínky pro cestování do zahraničí, se na hraničních přechodech u Berlinské zdi začaly shromažďovat stovky lidí, kteří se domáhali možnosti volně překročit hranici. Vojáci na hranicích nevěděli jak si s touto situaci poradit, stejně tak ani ústřední velení, které dávalo nejasné a váhavé rozkazy. Nikdo si nechtěl vzít rozhodnutí na sebe. Hlavní hrdina, nadporučík Harald Schäfer nakonec jedná podle svého přesvědčení a půl hodiny před půlnocí dává povel k otevření hranice. Film se soustředí na vykreslení situace uvnitř sboru pohraničníků, kteří coby obyčejní přízemní lidé jsou vrženi doprostřed velké dějinné události a musí čelit nelehké situaci, kde se lidská morálka střetává s rozkazy a politickým přesvědčením.

Bc. Lucie Richtárová

20191125_111843.jpg

Setkání absolventů

V úterý 26. 11. navštívili gymnázium jeho absolventi, aby maturantům přiblížili život vysokoškoláka, jaké radosti, ale i strasti na ně čekají, na co si dát pozor, jaké příjemné výhody si nenechat ujít, apod. Došlo i na maturitu a nostalgické vzpomínky. Mockrát děkuji příchozím, že vážili svůj čas a přišli na besedu a těším se na příští rok, kdy řady absolventů snad obohatí letošní maturanti.

Mgr. Dennis Hennhofer

20191126_135534.jpg 20191126_130540.jpg

Spolupráce s Krevním centrem v Ostravě a 8. kapka krve dobrovolníků

Naše škola dlouhodobě spolupracuje s Krevním centrem Fakultní nemocnice Ostrava. Již sedmá skupina dobrovolníků z řad studentů naší školy darovala svou krev, aby pomohla těm, kteří se dostali do úzkých.
V řeči čísel: 5 studentů, 470 ml krve tj. 2350 ml celkem.
Uznání si zaslouží také ti, kteří se sice k darování krve dobrovolně odhodlali, ale tentokráte krev z různých důvodů darovat nemohli.
Mnoho studentů během studia na naší škole daruje krev opakovaně a já věřím, že si z naší školy odnesou do dalšího života i touhu pomáhat jiným lidem.
Na dobrovolné dárcovství navázala exkurze třetího ročníku na pracoviště transfuzní stanice. Studenti se seznámili s prostředím stanice, získali řadu zajímavých doplňujících informací, někteří si mohli nechat určit krevní skupinu.

PaedDr. Šárka Divišová

Image-5.jpg Image-4.jpg

Návštěva Ostravské univerzity

Studenti 3. A. se 12. listopadu zúčastnili workshopu z germanistiky na Ostravské univerzitě. Workshop byl rozdělen na dvě části. V první části si studenti germanistiky pod vedením paní doktorky Šebestové připravili dramatizaci bajek německého spisovatele Gottholda E. Lessinga, která byla velmi vtipná. Posléze dvě studentky předvedly svou závěrečnou práci, která je zaměřená na významné osobnosti Hlučínska. Ukázali třeťákům, jak by měla vypadat diplomová práce, jak postupovat v teoretické části a jak v praktické. Po přestávce v druhé části workshopu se nás ujaly dvě rodilé mluvčí, které si připravily prezentace a zajímavé aktivity spojené s kulturou německy mluvících zemí. Workshop byl zakončen aktivitou v Kahoot, kterou vyhráli naší studenti.

Bc. Lucie Richtárová

IMG_7169.JPG IMG_7202.JPG

Lingvistická olympiáda

Lingvistická olympiáda je už tradiční soutěží, kterou si oblíbili studenti našeho gymnázia - někteří se jí účastní už po třetí. Luštit kazaštinu, baskičtinu, jazyk zialo, washo a mangarrayi a psací systém mwangwego - to je výzva pro letošní rok.

Mgr. Gabriela Juránková

lingv..jpg

Projektový den a výstava Hello Revoluce!!!

Propojení čtyř ročníků gymnázia Hello pod taktovkou čtvrťáků dopadlo skvěle. Lze říci, že po náročném podzimu nejen naši maturanti zapracovali na svých soft skills. Timemanagement, koordinace ve skupině, komunikace ve stresových situacích, kreativita, flexibilita, zodpovědnost - vše zvládnuto na jedničku. A sladký pocit z pochval, které se na nás hrnuly ze všech stran, vše jen korunoval.

Mgr. Gabriela Juránková

projekt hello.JPG projekt hello2.JPG
projekt hello3.JPG

Střepiny světa

Ve středu 13. 11. 2019 se studenti 1.A a 2.A zúčastnili edukační hry Střepiny světa. Hra byla zaměřena na hledání talentu, sebepoznání a spolupráci v třídním kolektivu. Děkujeme spolku EduLudus za realizaci hry.

Mgr. Dennis Hennhofer

20191113_085456.jpg 20191113_114935.jpg
20191113_114929.jpg 20191113_114958.jpg

Debate League

O víkendu 8.-10. 11. 2019 zavítala trojice našich debatérů do Prostějova na letošní první turnaj anglické Debate League. Po počátečních dvou výhrách jsme se utkali s jedním z nejlepších týmů, kterému jsme vítězství nedali zadarmo. Přestože na turnaj jel náš nováček Matěj Novák poprvé a Honza Hlaváček podruhé, spolu se zkušeným Vaškem Kuboněm nakonec dosáhli tří vítězství a dvou proher. V tabulce 19 týmů jsme se umístili šestí, což je obrovský úspěch!
Zároveň bych chtěl informovat, že máme tu čest, kdy vůbec poprvé bude naše škola hostit debatní turnaj a to již 6.-8. 12. 2019. Přeji našim debatérům mnoho úspěchů na domácím hřišti!

Mgr. Dennis Hennhofer

20191110_094905.jpg

Týden španělské kultury na GOH

V pátek 25.10. se španělská skupina 3.A zúčastnila tradičního Týdne španělské kultury na Gymnáziu Olgy Havlové. V lekci Viaje por Espana si studenti ujasnili své znalosti o Španělsku, španělské kultuře, gastronomii, apod. a doplnili je o nové znalosti a poznatky.

Mgr. Sandra Daňhelová

Snímek obrazovky (152).jpg Týden šp. kultury.jpg

Den otevřených dveří 22.10.2019

DSC_0113.jpg DSC_0157.jpg
DSC_0164.jpg DSC_0185.jpg
Další foto zde

PišQworky

PišQworky ve finále!!! Známe vítěze!!! Známe členy postupujícího družstva!!!

Školní kolo pišQworek 2019 proběhlo v bojovném duchu, za podpory vedení školy (sladké odměny) a za velkého soustředění. Kdo přišel, nelitoval a dobře se pobavil. Kdo vyhrál, ten si zamlsal.
Absolutní vítězkou se stala Eliška Černá ze 4.A – z 8 zápasů měla všech pět pohromadě celkem hladce 7krát. Na paty jí dýchá spolužák Patrik Plevák a Vojta Sýkora z 1.A se 6 vítězstvími. O čokolády se dělí Jan Tengler a Andrea Klimková – oba z 2.A. Postupující družstvo doplní Matěj Novák z 1.A a za pár měsíců maturující Dominika Vaňátková.

V oblastním kole 11.listopadu 2019 budeme držet všechny palce.

Vyučující chemie, organizátor akce
Snímek obrazovky (150).png

Rozvíjíme talenty

7 žáků gymnázia a 2. stupně základní školy se letos zapojilo do vzdělávacího online programu od Centra pro talentovanou mládež. Budou tak mít možnost rozvíjet svoji angličtinu a zároveň si rozšířit okruh znalostí z oboru, o který projevují zájem. Čeká je spoustu práce, protože na úkolech budou pracovat částečně ve škole a z velké části doma. Témata kurzů, které si naši studenti vybrali jsou různorodá: Creative writing, Advanced English literature and composition, Science a Physical Science Honors. Jsme rádi, že díky podpoře MŠMT a Statutárního města Ostrava a jeho programu Talentmanagement, můžeme touto flexibilní formou poskytnout podporu žákům, kteří dlouhodobě vykazují nadprůměrné výsledky v anglickém jazyce i dalších předmětech a mají zájem na sobě pracovat i mimo školu. Více o programech na: https://www.ctm-academy.cz/online.

Ostrava_logo.gif

Jazyková únikovka aneb Evropský den jazyků netradičně

Co vznikne ze setkání kreativních jazykářů, chuti oslavit den jazyků "jinak" a existence poválečného sklepa se specifickou atmosférou? Escape game, neboli únikovka, při které tým plní úkoly, aby se dostal z uzavřeného prostoru. Při té naší, šestičlenné týmy musely prokázat nejen znalost jazyků, logické myšlení, důvtip, ale hlavně týmovou spolupráci a ochotu si trochu "zašpinit ruce". Jedinečný zážitek jsme tak připravili nejen našim studentům, ale také základním školám z Ostravy a okolí, které sestavily tým a přišly s námi netradičně oslavit Evropský den jazyků. Výsledky zveřejníme a ceny prvním třem týmům předáme na Dni otevřených dveří 22.10. 2019. Pokud máte šestičlenný tým a chcete prověřit jeho schopnosti - kontaktujte nás na mailu: hlavackova@hello.cz.

EScape game 4_Hello tým.JPG Snímek obrazovky (148).jpg Escape game _Hello tým.JPG

Světové setkání

26.9. Evropa slaví Evropský den jazyků. My jsme to letos pojali trochu jinak - světověji. V 1. ročníku máme totiž výměnného studenta z Brazílie a ve 3. ročníku výměnnou studentku z USA. Do České republiky přijeli studovat, učit se jazyk, a poznávat kulturu v rámci programu Rotary Youth Exchange. (Díky tomu je v naší škole slyšet angličtina skoro pořád, nejen v hodinách anglického jazyka.) Nejsou tady sami - Ostrava se stala na rok domovem ještě pro studenty z Kanady, Bolívie a Argentiny. A naši studenti tak měli díky jejich prezentacím možnost dozvědět se něco o těchto zemích očima svých vrstevníků. Pro ty, které by lákalo zažít "rok jinak" - poznat jinou kulturu, jazyk a vzdělávací systém - jsme uspořádali setkání se zástupcem ostravského klubu Rotary International, aby se dozvěděli více o možnostech a podmínkách dlouhodobých pobytů v zahraničí. Informace o dlouhodobých pobytech i zážitky přibližně 70 českých a slovenských studentů z celého světa, najdete na https://rye2240.org/.

Ing. Hana Hlaváčková

Gymnazium Hello_Rotary Exchange.jpg

Zahájení 25. debatní sezóny

Poslední zářijový víkend se debatéři zúčastnili zahájení 25. debatní sezóny. Zkušení se již utkali v boji o tezi: "Měli bychom zavést 100% dědickou daň." Nováčci rozvíjeli své dovednosti na školení a nejinak tomu bylo u pedagogů. I noví debatéři si zažili první soutěžní debaty. Přes některé neúspěchy jsme se dočkali i výhry. Kromě seznámení se s prostředím školy Open Gate jsme byli svědky brilantního utkání rozhodčích o tom, zda bychom měli omezit chov zvířat či nikoliv. Přeji debatérům mnoho úspěchů v dalších kolech!

Mgr. Dennis Hennhofer

20190928_183820.jpg

Ekokurz

V prvním zářijovém týdnu vyrazila třída 3. A na třídenní ekologický kurz do Velkých Karlovic, které se nacházejí v naší největší chráněné krajinné oblasti, v Beskydech. Na programu kurzu bylo seznámit se formou výletů s touto chráněnou oblastí, navštívit blízkou národní přírodní rezervaci Razula, ve které je celý ekosystém chráněn již od roku 1933, ujasnit si teoretické pojmy, které se váží k ekologii a ukázat si, že každý můžeme pro přírodu udělat alespoň kousek sám za sebe. A tak jsme se z našich poznávacích vycházek vraceli unaveni výstupem, spokojeni s krásným počasím a obtěžkáni plastovými pytli s odpadky (a že jich nebylo málo) a těšili se z toho, že po nás zůstalo v lese čisto. Navíc jsme dalším programem (společenskými hrami, zpíváním, opékáním vuřtů a hlavně povídáním si) utužili kolektiv třídy a využili kurzu i k seznámení s naší novou spolužačkou Amálkou z Jižní Karolíny. Myslím, že nám bylo spolu dobře a že jsme si domů přivezli nové vědomosti a zážitky.

PaedDr. Šárka Divišová

Snímek obrazovky (144).png

IMG_20190903_155013.jpg IMG_20190904_123039.jpg
IMG_20190904_172550.jpg IMG_20190904_204707.jpg

Dojem z výstavy více než stovky umělců z české i polské části Slezska

Po prvním vstupu do dolu mě pohltil pocit nostalgie z doby, ve které ani mojí rodiče nežili, celkově to vypadalo velice dobově a na mě to mělo poměrně depresivní dojem, všechny ty stroje a opadající zdi, co se týče galerie po obsahové stránce (všechny vystavené umělecké díla), velice mě zaujala, i když některé obrazy vypadaly jako by je nakreslilo batole vždy něco do sebe měly, nebylo to jen pouhé patlání na plátno, pokud máte silnou fantazii tak v tom něco určitě najdete, já teda nic nenašel, ale to neplatí pro všechny obrazy, některé jsou i velice humorné, tedy alespoň dle mého názoru.

Vojtěch Šurab, 2.A

20190905_152549.jpg 20190905_153547.jpg

Debatní klub pokračuje i v novém školním roce!

Dnes proběhla ukázková debata na tezi: "Konzumace alkoholu by měla být povolena od 15 let." Kromě studentů společenskovědního semináře přihlíželi i potenciální zájemci o Debatní klub Gymnázia Hello. Budeme moc rádi, když rozšíří naše řady, aby naše šance usilovat o pohár se staly o něco reálnější. Děkuji tímto debatérům za příkladnou přípravu a účast.

Mgr. Dennis Hennhofer

20190912_144717.jpg +++

Důležité

Přijímací zkoušky do prvních ročníků 2021


Vyzkoušejte si u nás den


Sledujte nás také na instagramu

 
Sledujte nás také na facebooku


Odebírejte naše videa

youtube.png
další události »

Akce

Adaptační kurz pro 1.ročník

Debatní klub pokračuje i v novém školním roce!

The Hello Times - školní časopis

Ekokurz

Pasování prváků

Deset dní v pohybu

PišQworky

Halloween

Týden španělské kultury na GOH
Hello Rovoluce!!

Debate League

Kovy řeší dějiny a T-film

Lingvistická olympiáda

Návštěva Ostravské univerzity

8. kapka krve dobrovolníků

Setkání absolventů

Návštěva německého filmového představení

Výlet do Prahy

Srdíčkové dny

Integrated science na VŠB

Dějepisná olympiáda

Nevypusť duši

Love is in the air!

Integrated science na VŠB

Dějepisná olympiáda

Jak jsme uklidily Česko!'''

Kontakt

Sekretariát

Škola

Recepce

  • +420 778 522 760
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut Ostrava_logo.gif Rodice_vitani_logo.jpg ou.jpg logo-mensa2.jpg rbp logo.jpg CTM.jpg

Copyright 2009-2017 - Gymnázium Hello | mapa stránek

facebook