Gymnázium Hello je škola: - s rozšířenou výukou jazyků a rodilými mluvčími ve výuce každý týden
- s prospěchovým a sociálním stipendiem
- s rodinnou atmosférou
- kde je 10 důvodů, proč to žáky baví
- s volbou mezi Všeobecně zaměřenou nebo Anglickou třídou
- se studiem zdarma pro první 3 žáky s nejlepšími výsledky v přijímacím řízení

Kurz makrofotografie

V úterý odpoledne k nám zavítal profesionální fotograf, který nám udělal přednášku o jeho největší radosti – focení. Na pomoc si s sebou vzal kudlanku, která nám dělala modelku.
Přednáška měla tři části. V první části jsme probírali techniku, jak na to. Naučili jsme se nastavovat clonu, čas a citlivost a pochopili vztah mezi těmito parametry. Vysvětlili jsme si také, jak se na situaci, kterou chceme fotit, dívat, abychom dosáhli kvalitního snímku. Počasí nám přálo, a tak jsme se v druhé části přesunuli do parku k rybníku, kde jsme měli pěkné a příjemné prostředí na focení. Tady jsme si vše vyzkoušeli prakticky. Pan fotograf i kudlanka s námi měli velikou trpělivost. Když jsme se ve třetí části vrátili zpátky do školy, ukázal nám pan fotograf programy, kterými nás provedl a poučil nás, jak bychom mohli upravovat naše fotky. Na závěr se nám pochlubil s fotkou, díky které vyhrál 2. místo v celostátní soutěži!
Bylo to příjemně strávené odpoledne, díky kterému jsme nabyli nových zkušeností.

Vanesa Pačáková, 2.A

Evropský den jazyků v Galerii Orchard

Oslavili jsme letošní Evropský den jazyků v Galerii Orchard, kde právě probíhá výstava španělského malíře Manuela Martineze.
Mgr. Iveta Šimurdová, třída 2.A

edj.jpg edj2.jpg

Intenzivní kurz matematiky na Horní Bečvě

Hned druhý školní den jsme vyrazili do Beskyd, abychom si zopakovali matematiku. Chtěli jsme dát odpočinout tělu i mysli, tak jsme si všechno to počítání zpříjemnili i procházkami a večerním táborákem při kterém jsme opékali špekáčky, aby netrpělo ani naše bříško. Ubytování jsme měli zařízeno v malebných chatičkách a užívali jsme si přírody a toho, že jsme se po dvou měsících opět sešli všichni a v pohodě.
Teď troška výletu v číslech:
V chatičkách jsme strávili 2 noci. Naspali jsme průměrně 5,5 hodiny denně. Na vstávání jsme si stěžovali zhruba 8 523x. A zaspaly jsme 2x ze dvou pokusů (Teda aspoň my dvě). Ušli jsme 26,5 kilometru. Udělali jsme 39 621 kroků každý. Vystoupali jsme 145 pater. Minimálně 4 hodiny jsme strávili hraním deskových her. Prozpívali jsme celkem 15 hodin v kuse. A minimálně 150x to lezlo Adamovi na nervy. No a Adam lezl na nervy nám všem aspoň 200x. Matematiku jsme se učili 7,5 hodiny, což je 450 minut a to činí 27 000 sekund (Celkem vysoké počty na odpočinkový výlet). Spočítali jsme přes 100 příkladů. Z toho jsme jich cca 50 spočítali špatně. Měli jsme celkem 0 zranění. Ale za to tisíce a tisíce výmluv, proč nemůžeme jít na túru do kopce (včetně neustálého strachu o Vanesiny nehty). Utratili jsme průměrně 200 Kč každý. A na jízdném jsme celkem ušetřili 2 250 Kč (Až na paní Divišovou a Frančekovou, ty se vezly za plnou cenu). Přestupovali jsme celkem jednou, a to z důvodu prasklé hadičky pana řidiče.
Myslíme si, že tento výlet stál za to. Hodně jsme se potili ať už u matematiky nebo na túře, ale i přes to jsme přijeli domů všichni spokojení.

Chlebusová Adéla, Pačáková Vanesa 2.A

P9060629.JPG P9050607.JPG

P9050598.JPG P9040595.JPG

Adaptační kurz aneb jak jsme se seznamovali aneb tři dny a dvě noci na Landeku

Je středa ráno a my máme sraz před budovou gymnázia. Máme se totiž se svými novými spolužáky a kantory vydat na náš adaptační kurz.
Zpočátku mám obavy, jestli jsem nespletl místo srazu. Všichni totiž mají s sebou malý baťoh, já ale nesu krosnu jak na severní pól. Mé obavy jsou však zbytečné, jsou to opravdu účastníci našeho kurzu.
Cestu na Landek zvládáme dost rychle. Stany v zelené ohradě areálu se na dvě noci stávají naším domovem. Brzy po obědě se objevují členové animátorské skupiny Zadek. Ti pro nás připravili spoustu her a hlavně díky nim byl první den až dlouho do pozdního večera zábavný a vůbec jsme se nenudili.
Jednalo se o hry týmové, které mám nejraději a které jsem skoro všechny prohrál. Teda až na soutěž v selfie fotkách. Tu náš tým naopak vyhrál. Jako odměnu dostávají všichni účastníci „adapťáku“ šátek s nápisem Zadek. Animátoři nám dělali společnost až do pozdního večera. Program vrcholil noční hrou. Na závěr se nás zeptali, jestli jsme si už alespoň trochu začali věřit jako tým. To totiž bylo hlavním úkolem celého dne. A jak jsme se všichni shodli, zábavné a pestré odpoledne i večerní hra nás opravdu docela stmelily.
Druhý den jsme hned po snídani vyrazili na prohlídku dolu Landek. Většina z nás si nenechala ujít ani atrakci, která nám alespoň trochu přiblížila práci horníků.
Odpoledne jsme pak vyrazili na rozhlednu na kopci Landek, ze které bývá pěkně vidět Ostrava. Ještě důležitější než výhled bylo však to, že jsme na Landek dorazili společně už jako třída 1. A. Ne jako nahodilá skupinka vrstevníků. Večer u táboráku byl zábavný a navíc jsme si ještě opekli buřty. V pátek ráno byla na programu už jen snídaně, hraní volejbalu a baseballu. Následovalo rychlé balení a cesta zpět.
Závěrem bych dodal, že podle mě adaptační kurz svůj účel splnil a doufám, že se spolužáky i kantory prožijeme krásné čtyři roky.
Z adaptačního kurzu na Landeku: Štěpán Lapisz, 1.A.

20180906_105825.jpg 20180905_105056.jpg

Intenzivní kurz matematiky na Horní Bečvě