O škole / Historie školy

Jak to všechno začalo?

Jak vzniklo spojení Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello?

Začalo to všechno před 20 lety nápadem učit děti anglicky a založením Jazykové školy Hello. Pokračovalo to mateřskou školou, když jsme nemohli najít vyhovující MŠ pro naše děti. Chtěli jsme mateřskou školu, kam se děti těší, se zajímavým programem a angličtinou. Ani třetí pokus nenaplňoval všechna naše očekávání, a tak jsme se nakonec rozhodli založit vlastní mateřskou školu. Když první děti nastoupily do prvních tříd jiných škol, začali se na nás obracet rodiče se "stížností", že jsou děti moc šikovné, poučují v angličtině paní učitelky a že by to chtělo pokračování - tedy základní školu. Takže k založení základní školy v roce 2010 nás vlastně "dotlačili" rodiče. A v červnu 2017 budou naši bilingvní základní školu opouštět první "deváťáci" a tušíme, že by se historie opakovala, tak jsme se na to raději připravili předem. Plán je tedy jasný: směřujeme k bilingvnímu gymnáziu. To však nejde přes noc. Od roku 2013 je gymnázium Hello v Ostravě - Porubě s rozšířenou výukou jazyků a pro školní rok 2017/2018 otevíráme také anglickou třídu, kde se bude používat angličtina i v nejazykových předmětech - tedy například v matematice, v dějepise nebo v zeměpise.

Martin Štěpánek, Hana a Karel Hlaváčkovi
zakladatelé

A jak to bude pokračovat?

„Věříme, že naši studenti budou v dobré společnosti a že se nám podaří navázat na výborné výsledky žáků ZŠ Hello. Ti patří mezi 10 % nejlepších v ČR, dle celostátních srovnávacích testů MŠMT i KALIBRO," říká ředitelka Mgr. Alena Tůmová a společně se zástupkyní pro gymnázium Mgr. Ivetou Šimurdovou dodává: „Máme před sebou společný cíl - kvalitní vzdělávání a určitě využijeme 20tileté tradice a zázemí jazykové školy Hello, která je akreditovaným mezinárodním centrem pro zkoušky z angličtiny a němčiny ."

Třídní schůzky pro rodiče žáků 4.ročníků
úterý 26.9. od 16:00

Ředitelské volno
pátek 29.9.2017

Dny otevřených dveří:

Čt 9. 11. 2017 15-18 hod.
Út 21.11. 2017 15-18 hod.
Út 23. 1. 2018 15-18 hod.

Adaptační kurz

Zástupkyně ředitelky