O škole / NOVINKY

červen 2021

VÝSLEDKY PRETESTŮ CAMEBRIDGE EXAMS

Letos jsme zaznamenali rekordní zájem o cambridgeské zkoušky jak na základní škole, tak na gymnáziu. Z celkových 218 žáků si jich 170 zkusilo pretesty. Ty jsou na Hello zdarma a žákům ukáží, jak si stojí a na jakou zkoušku dosáhnou.
Na ostré testy se následně přihlásilo 65 žáků a studentů:
PET (1.A a 2.A)
FCE (2.A a 3.A)
CAE (3.A)

Přečtěte si Rozhovor s Robertem Čapkem.pdf pedagogem, lektorem a psychologem.

květen 2021

výsledky.jpg

HELLO STUDENTI A CENTRUM PRO TALENTOVANOU MLÁDEŽ

Jaká je vaše motivace? Jaké je Vaše úroveň angličtiny? Proč právě Vy byste měl(a) získat zdarma kurz CTM? Jak jeho výstupy využijete v budoucnu? Otázky zapeklité, část z nich pochopitelně v angličtině a na konci úspěšní příjemci kurzu pro talentovanou mládež. A zájem i tentokrát veliký.

CTM_pohovory.jpg

duben 2021

Den země

Studenti gymnázia se ve čtvrtek 22. 4. 2021 zapojili do projektového dne „Den Země“. Ráno proběhl webinář „Zelená města, ovzduší a klima“. Pak už vyrazili do okolí svého bydliště sbírat odpadky.
Pomocí aplikace PlantNet pozorovali a určovali rostliny, v aplikaci Mapy.cz zaznamenávali trasu a všímali si přírodních úkazů a pamětihodností v okolí.
Mnozí se také zapojili do soutěže o nejvyšší počet kroků. Studenti si pochvalovali den strávený venku: odpočinuli si od online výuky a taky udělali dobrou věc.
Chci poděkovat za hojnou účast a budeme se těšit zase příští rok.
Mgr. Veronika Michálková
Den země 2021.png

VÍCE FOTEK

Hello run 2021

Studentský a žákovský parlament ve spolupráci s Nadací VIA připravili velkou výzvu.

Ve dnech 29. 4. - 13. 5. bude otevřena dárcovská výzva, jejíž výtěžek poputuje seniorům z Domova Čujkovova v Zábřehu na jejich kulturní vyžití, nějakou zábavu, cokoli, co by je mohlo povzbudit, neboť jsme si vědomi, že v této době to mají obzvlášť nelehké, jelikož se nemohou příliš stýkat se svými příbuznými.
Tyto dva týdny budou přínosem ale i pro další zájemce, ať už z řad studentů, profesorů nebo přátel školy.
Rozhodli jsme se ROZBÍT POHYBEM i naše šedivé dny, kdy neustále sedíme před obrazovkami.
Organizujeme tedy "on-line běh", kdy vyjdeme či vyběhneme do lesů, parků nebo kamkoli jinam v blízkosti našeho bydliště. Zároveň bude probíhat soutěž, kdy každý zájemce pošle svůj nejvyšší počet kroků za tuto určenou dobu (ve formě screenshotu) na adresu hellorun@seznam.cz.
Odkaz na dárcovskou výzvu je:

Vanesa Pačáková, předsedkyně studentského parlamentu

A JE TO DOMA - JSME NEJLEPŠÍ DEBATÉŘI

1. MÍSTO Gymnázium Hello

2. místo Mendelovo Gymnázium Opava
3. místo Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec 11, Partyzánská 530, příspěvková organizace
4. místo Open Gate School

březen 2021

Matematický klokan 2021

klokan matematický.jpg Kategorie Junior 1. a 2. ročník:
1. Ester Bartoňová (1.A) 60 bodů

2. Veronika Výtisková (2.A) 55 bodů

3. Vojtěch Sýkora (2.A) 53 bodů a 3. Tobiáš Krejčok (1.A) 53 bodů

Kategorie Student 3. a 4. ročník:
1. Anna Španihelová (3.A) 44 bodů

Podporujeme psaní všemi deseti

O přístup do systému ZAV pro nácvik psaní všemi deseti projevilo zájem celkem 57 žáků, rodičů a pedagogů. Nejvíce nás těší zájem rodičů, kterých se přihlásilo 19, a budou tak mít možnost společně se svými dětmi ovládnout počítačovou klávesnici. Těšíme se až se nám pochlubíte se svými prvními výsledky.

Tým debatérů.jpg

Debatní tým Hello - Trium Virorum vyhrál Online Debate League Tournament. Vzhledem k dlouhodobým skvělým výsledkům kluci dostali pozvání do development týmu Národního debatního týmu.

VÍCE INFORMACÍ

Přijímací zkoušky do 1. ročníku

Na základě opatření obecné povahy č. j.: MSMT-43073/2020-3, čl. IV ze dne 5. 1. 2021 a v souladu s výslovným vyhrazením možnosti rozhodnout o nekonání školní přijímací zkoušky uvedeným v Kritériích přijímacího řízení 1. kola pro školní rok 2021/2022 ze dne 8. 1. 2021 ředitelka Gymnázia, základní školy a mateřské školy Hello, s.r.o. rozhodla o nekonání školní přijímací zkoušky v prvním kole přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022.

únor 2021

Naše sbírka v televizi

ODBORNÍCI V HELLO

Společenská odpovědnost.JPG