Přijímací zkoušky / Co studovat?

Možnosti studia na Hello

Klasický gympl.png

1. Všeobecně zaměřená třída
Moderní gymnázium s klasickou nabídkou pro ty, kteří se ještě nevyprofilovali. Pokud jste studijní typ, ale jste zároveň nároční na kvalitní výuku, která respektuje žáky a rozvíjí jejich komplexní vědomosti a dovednosti, nabízí souvislosti, kritické myšlení i čtení s porozuměním, pak je pro vás tato třída ideální. Všeobecná nabídka a postupná specializace vzhledem k zaměření na budoucí vysokou školu.

2. Anglická třída
třída navíc zaměřená na užívání cizího jazyka i ve výuce nejazykových předmětů (výuka s rodilými mluvčími, přírodovědný a společenskovědní předmět), s maximálním počtem 24 žáků ve třídě.

Anglická třída je určena:

angličtina.jpg

- těm, kteří chtějí mít dobře placenou a zajímavou práci
- těm, kteří chtějí v budoucnu studovat v zahraničí, nebo na domácí univerzitě v anglickém jazyce
- těm, kteří chtějí cestovat, pracovat, komunikovat a využívat možností dnešního i budoucího světa

Jak poznám, že mám na anglickou třídu?:

- Angličtina na jazykové úrovni A2 (např. zkouška Cambridge English KET či YLE Flyers), kterou žák prokáže buď předložením mezinárodního certifikátu, nebo úspěšným složením jazykového testu. (Svoji jazykovou úroveň si můžete nezávazně otestovat ve cvičném testu, který je ke stažení.)

Cílem je cizí jazyk přirozeně používat a postupně se naučit i základní odborné termíny tak, aby žáci mohli následně bezproblémově studovat na domácích i zahraničních VŠ, kde se dnes běžně využívají zahraniční výukové zdroje, z nichž je většina v angličtině. V obou případech se vyplňuje do přihlášky stejný obor čtyřletého denního studia a za kód školy uveďte zaměření třídy:

Studijní plány obou tříd jsou sestaveny stejně s tím rozdílem, že anglická třída bude mít vyšší zapojení rodilých mluvčích a ve vybraných nejazykových předmětech bude používána angličtina. Cílem je cizí jazyk přirozeně používat a postupně se naučit i základní odborné termíny tak, aby žáci mohli následně bezproblémově studovat na domácích i zahraničních VŠ, kde se dnes běžně využívají zahraniční výukové zdroje, z nichž je většina v angličtině.