Školné

Školné pro školní rok 2017/18

1) Všeobecně zaměřená třída s rozšířenou výukou jazyků

Školné 1500,- Kč/měsíc po celou dobu studia od 1. do 4. ročníku. Školné zahrnuje výuku, včetně nepovinných předmětů a zájmových aktivit. V 1. ročníku školné zahrnuje i veškeré učebnice pro výuku cizích jazyků.

2) Anglická třída

Školné 3000,- Kč/měsíc po celou dobu studia od 1. do 4. ročníku. Školné zahrnuje posílenou výuku s rodilými mluvčími, využití angličtiny i v nejazykových předmětech, nepovinné předměty a zájmové aktivity. V 1. ročníku školné zahrnuje i veškeré učebnice pro výuku cizích jazyků a ve všech ročnících doplňkové zahraniční učebnice využívané v přírodovědných a společenskovědních předmětech s angličtinou.

Výše školného zůstává stejná po celou dobu studia.

Školné zahrnuje výuku, včetně nepovinných předmětů a zájmových aktivit. Pro každý rok připravujeme pestrou nabídku volitelných aktivit (sportovní, umělecké, jazykové, přírodovědné...). V 1. ročníku školné zahrnuje i veškeré učebnice pro výuku cizích jazyků.

Mimoškolní kurzy či samostatné akce se hradí samostatně (např. lyžařský kurz, pobyt ve škole v přírodě, výlety ...)

Stipendium

Sociální stipendium

Gymnázium HELLO vypisuje stipendium na úhradu nákladů školného pro žáky, jimž by jejich finanční situace znemožňovala studium. Stipendium je určeno na pokrytí nákladů studia ve výši předepsaného školného pro příslušný školní rok.

Stipendium je stanoveno ve výši:

1 500,- Kč měsíčně (tj. 100 % školného)

Podmínky pro udělení stipendia

Sociální stipendium bude poskytnuto žákům, jejichž rodičům jsou přiznány přídavky na děti. Toto musí být doloženo kopií o rozhodnutí přiznání těchto dávek vedení školy. Potvrzení musí být dodáno před nástupem do školy a následně na konci každého kalendářního roku. Tito žáci nebudou platit školné.

Na stipendium však není právní nárok. Poskytovatel si rovněž vyhrazuje právo stipendium neudělit, zastavit jeho poskytování, odejmout jej, omezit počet příjemců či jinak upravit pravidla jeho poskytování.

Prospěchové stipendium

Cílem stipendií je podpořit zájem žáků gymnázia o studium a motivovat je k dosahování co nejlepších studijních výsledků. Naše gymnázium odměňuje výborné žáky prospěchovým stipendiem až 10.000,- Kč ročně.

Poskytujeme možnost studia zdarma prvním 3 studentům s nejlepšími výsledky v přijímacím řízení na naší škole - prostě stojíme o ty nejlepší.

Podmínky pro udělení stipendia

1. Prospěchová stipendia budou přiznána žákům na základě hodnocení za předcházející pololetí školního roku.

2. Žák musí být v pololetí hodnocen ze všech předmětů a z žádného předmětu nesmí být hodnocen stupněm nedostatečný a nesmí mít snížený stupeň z chování.

3. V případě udělení důtky ředitele školy bude prospěchové stipendium odejmuto na dobu tří měsíců.

4. V případě udělení podmíněného vyloučení ze školy bude stipendium odejmuto do konce doby trvání podmínky.

5. Výše prospěchového stipendia bude měsíčně upravována třídním učitelem na základě plnění studijních povinností žáka a jeho chování.

Výše prospěchových stipendií (za měsíc):

• Prospěchová stipendia při studijním průměru 1,00 = 1000,-
  • Prospěchová stipendia při studijním průměru 1,01 - 1,25 = 500,-
  • Prospěchová stipendia při studijním průměru 1,26 - 1,50 = 250,-

Žákům 1. ročníku bude prospěchové stipendium přiznáno od 2. pololetí školního roku.

Vydávání vysvědčení - pátek 22.6.

Ředitelské volno 25.6.-29.6.

Středoškolák, vysokoškolák

Energie z odpadů
Dobročinná sbírka