Rozvrhy hodin
Informace výchovného poradce

Možnosti studia:

1. Všeobecně zaměřená třída s rozšířenou výukou jazyků

2. Anglická třída zaměřená na užívání cizího jazyka i ve výuce nejazykových předmětů

(výuka s rodilými mluvčími, přírodovědný a společenskovědní předmět), s maximálním počtem 24 žáků ve třídě.
Anglická třída je určena:
- pro ty, kdo chtějí mít dobře placenou a zajímavou práci
- pro ty, kteří chtějí v budoucnu studovat v zahraničí, nebo na domácí univerzitě v anglickém jazyce
- pro ty, kteří chtějí cestovat, pracovat, komunikovat a využívat možností dnešního i budoucího světa
Požadavky:
- Angličtina na jazykové úrovni A2 (např. zkouška Cambridge English KET či YLE Flyers), kterou žák prokáže buď předložením mezinárodního certifikátu, nebo úspěšným složením jazykového testu
Studijní plány obou tříd jsou sestaveny stejně s tím rozdílem, že anglická třída bude mít vyšší zapojení rodilých mluvčích a ve vybraných nejazykových předmětech bude používána angličtina. Cílem je cizí jazyk přirozeně používat a postupně se naučit i základní odborné termíny tak, aby žáci mohli následně bezproblémově studovat na domácích i zahraničních VŠ, kde se dnes běžně využívají zahraniční výukové zdroje, z nichž je většina v angličtině.

5 důvodů studovat na gymnáziu Hello

Naučit se více a lépe. Kombinace kvalitních pedagogů a malého počtu studentů ve škole garantuje dostatek prostoru a pozornosti pro každého a je předpokladem pro účinné vzdělávání.
Užít si školní roky a být v pohodě. Z našeho interního průzkumu mezi rodiči vyplývá, že studentům se líbí naše rodinná atmosféra. To je pro nás velmi důležité, jelikož výzkum i školní praxe ukazují, že studijní výsledky jsou lepší, jestliže se studenti cítí ve škole v bezpečí a jsou obklopeni prostředím, kde mají podporu.
Dorozumět se lépe v cizích jazycích. Až 5 hodin angličtiny týdně a k tomu konverzace s rodilým mluvčím + výběr z dalších volitelných aktivit = zaručený pokrok.
Naučit se rychle základy druhého jazyka – španělštiny, němčiny, ruštiny, francouzštiny.
Být v dobré společnosti. :-)

Cizí jazyky

Od 1. ročníku gymnázia vyučujeme současně 2 cizí jazyky. Angličtina je povinná, další povinný jazyk si volí studenti z nabídky: němčina, španělština, ruština, francouzština.

Povinně volitelné semináře pro studenty 3. a 4. ročníku

Matematika, fyzika-chemie, biologie, geografie, dějepis, společenské vědy, cizí jazyky.

Aktivity během studia

Adaptační kurz v 1. ročníku, lyžařský kurz, zájmové kroužky (konverzace v cizích jazycích s rodilým mluvčím, sportovní, literárně historický, debatní, biologické okénko...), taneční kurzy, tradiční sportovní turnaje, poznávací zájezdy, vzdělávací exkurze, znalostní a dovednostní soutěže, příprava k mezinárodním certifikátům.

Máte-li jakýkoliv dotaz, rádi Vám odpovíme. Kontaktujte nás na info@gymnaziumhello.cz nebo volejte

Mgr. Ivetě Šimurdové,
zástupkyni ředitelky školy na tel. 778 522 761
či pište na simurdova@gymnaziumhello.cz
Těšíme se na Vás.

Den otevřených dveří:

Út 21.11. 2017 15-18 hod.
Út 23. 1. 2018 15-18 hod.

Pořádáme přípravné kurzy!
Bližší informace.pdf