Studium / Maturitní zkoušky / Společná část maturitní zkoušky

Didaktický test z českého jazyka a literatury

Čas na vyplnění didaktického testu: 85 minut čistého času. U didaktického testu z českého jazyka a literatury nejsou povoleny žádné pomůcky.

Didaktický test z cizího jazyka

Čas na vyplnění didaktického testu: 110 minut čistého času. Z toho trvá 40 minut poslechová část a 70 minut část testu ověřující čtení a jazykové vědomosti a dovednost. U didaktického testu z cizího jazyka nejsou povoleny žádné pomůcky.

Didaktický test z matematiky

Čas na vyplnění didaktického testu: 135 minut čistého času. Seznam povolených pomůcek u didaktického testu z matematiky: http:////maturita.cermat.cz/menu/maturitni-zkouska/zkousky-spolecne-casti/matematika/povolene-pomucky

Žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají časy didaktických testů prodlouženy podle zařazení na základě doporučení školského poradenského zařízení. Rovněž mohou využívat kompenzační pomůcky stanovené v doporučení ŠPZ. Pokud žák má právo na úpravu podmínek z důvodu vzdělávání v zahraničí a uvedl požadavek na úpravu na přihlášce k maturitní zkoušce, budou mu časy na vykonání didaktických testů rovněž prodlouženy a může navíc používat překladový slovník.