Studium / Přijímací řízení

Možnosti studia

1. Všeobecně zaměřená třída
2. Anglická třída zaměřená na užívání cizího jazyka i ve výuce nejazykových předmětů (výuka s rodilými mluvčími, přírodovědný a společenskovědní předmět), s maximálním počtem 24 žáků ve třídě.

V obou případech se vyplňuje do přihlášky stejný obor čtyřletého denního studia a za kód školy uveďte zaměření třídy:

79-41-K/41 Gymnázium všeobecně zaměřená třída
79-41-K/41 Gymnázium anglická třída

Studijní plány obou tříd jsou sestaveny stejně s tím rozdílem, že anglická třída bude mít vyšší zapojení rodilých mluvčích a ve vybraných nejazykových předmětech bude používána angličtina. Cílem je cizí jazyk přirozeně používat a postupně se naučit i základní odborné termíny tak, aby žáci mohli následně bezproblémově studovat na domácích i zahraničních VŠ, kde se dnes běžně využívají zahraniční výukové zdroje, z nichž je většina v angličtině.
Poskytujeme možnost studia zdarma prvním 3 studentům s nejlepšími výsledky v přijímacím řízení na naší škole - prostě stojíme o ty nejlepší.

Výsledky přijímacího řízení - 2.kolo

Kritéria přijímacího řízení 2018/2019 - 1.kolo

Kritéria přijímacího řízení 2018/2019 - 2.kolo

Cvičný test z AJ k přijímacímu řízení

cvičný test z AJ _ přijímací řízení gymnázium.pdf

Termíny přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

Odevzdání přihlášek ke studiu:

do 1. 3. 2018

Termín jednotné přijímací zkoušky – testů z ČJ a M:
12. 4. 2018 (1. termín)
16. 4. 2018 (2. termín)

Náhradní termíny
10. 5. 2018 (1. termín)
11. 5. 2018 (2. termín)

Termín školní přijímací zkoušky se shoduje s termíny jednotné přijímací zkoušky.

Přihláška ke studiu

Prihlaska_SS_2017_denni.pdf

Prihlaska_SS_2017_denni.xlsx

Vydání rozhodnutí

Výsledky didaktických testů z prvního a druhého termínu jednotné přijímací zkoušky budou ředitelům škol k dispozici v pátek 27. dubna 2018 do 12 hodin. Následně do dvou pracovních dnů zveřejní ředitelka školy na základě dosažených výsledků pořadí uchazečů pod jejich registračním číslem a to na veřejně přístupném místě a webových stránkách školy.

Zveřejněním seznamu přijatých uchazečů jsou rozhodnutí o přijetí oznámena.

Zákonem je stanovena středním školám povinnost po ukončení hodnocení uchazečů odeslat nepřijatým uchazečům rozhodnutí o nepřijetí.

Předpokládaný počet přijímaných uchazečů

Všeobecná třída čtyřletého gymnázia 52 žáků

Anglická třída čtyřletého gymnázia 24 žáků

Další informace k jednotné přijímací zkoušce jsou k dispozici na webových stránkách Cermat a MŠMT.

Intenzivní kurz matematiky na Horní Bečvě

Kurz makrofotografie