Život školy / Proběhlo / 1. pololetí 2016

1. POLOLETÍ

Přednáška na katedře Sociologie FFOU
Veletrh práce v Orlové
Okresní soud
Kreativ Ostrava
Lyžařský kurz
Korunovační klenoty v dějinách světa
eTwinning
Charitativní sbírka
Mikuláš
Best In Deutsch
Finanční svoboda
MOMENT
Byli jsme se studenty při tom
Návštěva domova seniorů
Výstava Učeň, středoškolák, vysokoškolák
Společné setkání studentů gymnázií u příležitosti výročí sametové revoluce
Fyzika všemi smysly
Dobrovolní dárci krve na naší škole
28. říjen
PišQworky
Logická olympiáda
72 hodin
Exkurze do Prahy 4.B
Semana Ostraňa
Žijeme v Evropě
Kulturní úterý
Toponomastika a názvy míst v Porubě
Pasování prváků
4.A v Praze
Studentské volby 2016
Exkurze do Anthroposu
Seminaristky v Rádiu Čas a Čas Rock

Přednáška na katedře Sociologie FFOU

Přednáška v rámci společenskovědního semináře 3.A., 3.B. na téma: "Bezdomovectví ve 21.stol." a "Globalizace" Studenti měli možnost seznámit se s vysokoškolským pohledem na tato témata, prohloubit si znalosti a zároveň se aktivně zapojit do diskuse. Oceňuji především přístup i aktivitu studentů.

Mgr. Lenka Drobková

IMG_20161207_161726.jpg

Veletrh práce v Orlové

V rámci veletrhu středních škol pořádaném městem Orlová v prostorách Domu kultury jsme reprezentovali naše Gymnázium ve složení se studenty třetího ročníku 3.B. - Vít Lapčík, Vojtěch Janša, Iva Hudcová. Oslovili jsme řadu žáků ze základních škol jak z Orlové, Petřvaldu, Rychvaldu,... Mgr. Lenka Drobková

IMG_20161124_100409.jpg

Okresní soud

Návštěva trestního řízení se studenty ze společenskovědního semináře. Studenti měli možnost nahlédnout do prostor soudního řízení, seznámit se s atmosféruo a projevem soudce Delonga. A zároveň měli možnost klást dotazy samotnému soudci.

Mgr. Lenka Drobková

Kreativ Ostrava

Se studenty gymnázia prvního ročníku jsme v rámci výtvarné výchovy navštívili veletrh Kreativ Ostrava. Studenti měli možnost vyzkoušet si nevšední techniky, prohlédnout si zajímavosti a trendy současnosti na poli výtvarném/kreativním.

Mgr. Lenka Drobková

Lyžařský kurz

V týdnu 9. – 13. ledna 2017 jsme byli jakožto 1. ročník na lyžařském kurzu. Ubytováni jsme byli v hotelu Bauer na Bílé. Hotel byl nádherný, pokoje prostorné, dostatečně vybavené a hlavně hned u sjezdovky. Byli tam s námi tři úžasní profesoři, kteří nám pobyt na lyžařském kurzu jen zpříjemňovali. I druháci měli možnost se k nám přidat a připomenout si loňské zážitky. Počasí se nám vydařilo a celý týden nám svítilo sluníčko. Téměř každý den jsme měli možnost lyžovat 2x denně a poté večerní program, který nám přichystali. Aby nás lyžování neomrzelo, tak následující dva dny jsme lyžovali pouze dopoledne a odpoledne jsme měli program. Šli jsme se třeba projít, abychom poznali i trošku více, než hotelový pokoj a sjezdovku. Během našeho lyžařského kurzu také přijeli studenti vysoké školy Báňské obor Rekreologie a připravili nám zábavný program v podání soutěže. Můžu vám s klidem říci, že jsme si to všichni moc užili a už teď závidíme příštím prvákům.

Dominika Vaňátková, Eliška Černá

2.jpg

Korunovační klenoty v dějinách světa

Ve středu 11. ledna jsme se studenty dějepisného semináře 4. ročníků a dvěma mladými historiky Janem Šmolkou a Markem Rozbrojem navštívili Ostravské muzeum, které až do 5. března nabízí velmi unikátní výstavu „Korunovační klenoty v dějinách světa“, jež nám umožnila zhlédnout desítky originálů i kopií nejrůznějších korun, žezel, jablek, diadémů a jiných odznaků panovnické moci. Vedle „tradičních“ a známých evropských klenotů jsme si prohlédli i korunu starých Inků, čínských a japonských císařů, perských šáhů, indických rádžů, afrických kmenových vůdců či korunu egyptské Kleopatry, která byla použita přímo ve filmu, kde orientální vládkyni sehrála Liz Taylor. Všem zájemcům výstavu vřele doporučujeme!

PhDr. Tomáš Caloň

0,5.jpg

eTwinning

eTwinning je společenství evropských škol, ve kterém mohou zaměstnanci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. Také naše škola se do této největší komunity škol v Evropě zapojila. Na základě dlouhodobé spolupráce s Landgraf-Ludwigs-Gymnasium v Gießenu, jsme začali pracovat na společném projektu: Tschechien, Deutschland und Europa. Do projektu se zapojila skupina německého jazyka, třídy 2. B. Obě gymnázia měla za úkol zpracovat prezentace o své škole a o svém městě. Nyní probíhá čilá komunikace mezi studenty, mezi školami. Projekt stále pokračuje, cílem je nejen upevňování německého jazyka v praxi, nýbrž také navázání nových kontaktů a přátelství.

Mgr. Jarmila Hartmanová

NJ1.jpg

Charitativní sbírka

Dne 5. 12. 2016 se studenti třetích ročníků zapojili, stejně jako loni, do charitativní sbírky pro potřebné – nemocné děti v rámci Srdíčkového týdne. Prodejem drobných předmětů v ulicích i ve škole zajistili nadaci Život dětem, s níž rádi navážeme spolupráci i v dalším roce, celkovou sumu 9 632 KČ.

Velký dík, třeťáci, za všechny nemocné děti!

PhDr. Tomáš Caloň

Srdíčkové dny.png

Mikuláš

Bylo fajn udělat malým dětem v mateřské školce Hello radost a přijít za nimi jako Mikuláš, čert a anděl - Adam, Hefy a Naty z 2.A. Všechny děti se snažily pořádně zatančit, zazpívat, aby si je čertice neodnesla. Se staršími dětmi to už bylo horší, ale také odříkaly básničky a dostaly svého čokoládového Mikuláše a nakonec se s námi i všichni na kluzišti vyfotili. Věřím, že děti, si to užily stejně jako my.

Adam Zmrzlík, 2.A

M5.jpg

M7.jpg

Best In Deutsch

Studenti 4. B se zúčastnili online soutěže:

Best In Deutsch / Němčinář roku Soutěž organizuje Institut rozvoje kompetencí a agentura Czech-us, ve spolupráci s partnery projektu. Soutěže se v ročníku 2016 zúčastnilo 2 945 studentů z 210 škol z celé České republiky. Přestože se nám nepodařilo umístit do 20. místa, abychom mohli získal také nějakou tu cenu, studenti se snažili, seč jim síly stačily a někteří z nich dosáhli velmi pěkných výsledků. Nejvíce bodů získala Michaela Zimčíková, které tímto gratulujeme.

Mgr. Jarmila Hartmanová

Finanční svoboda

Ve dnech 13. a 14. prosince se třída 3.B zúčastnila projektového dne a zahrála si deskovou hru Finanční svoboda. V úterý nás hrou provedla slečna z České spořitelny, v středu jsme již hráli s našimi vyučujícími PaedDr. Divišovou a Mgr. Sivákovou. V několika týmech jsme dělali finanční poradce rodině, která má jisté příjmy a do budoucna počítá s koupí bytu, splnění si snů a zabezpečení do důchodu a to vše v průběhu 30 let. Při hře jsme mohli používat finanční produkty z běžného života jako např. hypotéka, životní pojištění, investice do akcií, podílových fondů apod. Během hry jsme volili různé strategie a zjistili jsme, že ne vždy půjde všechno podle plánu. Čekaly na nás různé životní situace ať už příjemné, tak i nepříjemné jako vzestup a pád cenných papírů na burze, živelné pohromy, či povýšení v zaměstnání. S gradací hry rostlo i nadšení a my si stále lépe uvědomovali význam a využitelnost jednotlivých finančních produktů v domácnosti.

Tereza Herrmannová, 3.B

20161214_092405.jpg 20161213_102600.jpg

20161214_092533.jpg 20161214_092431.jpg

MOMENT

Poděkování za skvělou předvánoční dobročinnou sbírku oděvů a věcí , kterou jsme pro neziskovou organizaci MOMENT ČR uspořádali. Moc si toho vážíme a budeme rádi , když nám v naší krásné spolupráci s neziskovou organizací Moment pomůžete pokračovat i v příštím roce.

studenti 2.A

poděkování png.jpg

Byli jsme se studenty při tom

Pravidelná středeční přednáška v ostravské Zoo na téma Fascinující svět pavoukovců byla skutečně fascinující. Svým tématem, vtipným podáním, zajímavými informacemi o světě pavouků a nejen jich a v neposlední řadě skvělými makrofotografie autora přednášky Pavla Krásenského. Opět se potvrzuje výborná úroveň těchto pravidelných přednášek i jejich přínos nejen pro studenty a pedagogy, ale i pro všechny nadšence pro přírodu. Přidejte se příště taky k nám.

PaedDr. Šárka Divišová

pav.jpg

Návštěva domova seniorů

8.12. 2016 se domovem seniorů v Ostravě Zábřehu opět nesly vánoční koledy v podání našich studentů 2. ročníků pod vedením paní magistry Pavlíny Ferkové. Studentům patří poděkování za krásně strávené odpoledne s koledami, následující dílnou na výrobou vánočních přání, povídáním si se seniory nad cukrovím a šálkem čaje...

Mgr. Žaneta Frančeková

PC081581.JPG

Výstava Učeň, středoškolák, vysokoškolák

DSC_0066.jpg DSC_0080.jpg

DSC_0086.jpg DSC_0098.jpg

Společné setkání studentů gymnázií u příležitosti výročí sametové revoluce

DSC_0147.jpg DSC_0170.jpg

DSC_0177.jpg DSC_0207.jpg

Fyzika všemi smysly

V úterý 15.listopadu k nám na gymnázium Hello přijeli studenti Matfyz Univerzity Karlovy z Prahy s programem Fyzika všemi smysly. A tak jsme pozorovali, poslouchali, ochutnávali a ohmatávali fyziku. Nejprve se studenty 3.B a pak se studenty fyzikálně - chemického semináře z naší školy a studenty z gymnázia ze Zábřehu. A jak nám to šlo, uvidíte na fotkách. Zdají se vám rozmazané - no prostě jsme si to užili a chvíli neposeděli, bavilo nás to a i lektoři velmi ocenili naše znalosti a zájem o fyziku.

Mgr. Květoslava Siváková

fy.jpg fy3.jpg

20161115_134353.jpg 20161115_123517.jpg

Dobrovolní dárci krve na naší škole

V tomto školním roce jsme navázali na 1. dobrovolný odběr krve, kterého se zúčastnili studenti naší školy na jaře letošního roku. Tentokrát se k dobrovolnému odběru přihlásilo 12 studentů, kteří 15.11.2016 darovali svou krev těm, kteří ji budou v budoucnu potřebovat. Zaslouží si náš obdiv a ocenění.

Děkuji.

PaedDr. Šárka Divišová

krev.jpg

28. říjen

V rámci semináře z českého jazyka si třeťačky Alena Hlavatá, Martina Turková a Valérie Jirásková připravily prezentaci k 28. říjnu. Vědomostní kvíz zvládli nejlépe zástupci 4. A (kdo taky jiný, když budou za chvíli maturovat a musíme je do života vypustit vzdělané). Dostalo se jim dortu a uznání.

Mgr. Gabriela Juránková

Projekt - Vznik ČR.JPG

PišQworky

V pátek 14.10.2016 proběhlo školní kolo v pišQworkách. Zúčastnilo se 21 studentů. Duely byly nelítostné, někdy bleskové, někdy se táhly jako školní rok. Pravidla pišQworek nejvíce vyhovovaly vítězům: 1. místo - Matěj Brejla 2.A 2. místo - Šimon Navrátil 1.A , Marie Němečková 2.B, Adam Zmrzlík 2.A 3. místo - Jakub Bedry 4.B, Tomáš Blahoš 4.B, Eliška Černá 1.A, Patrik Plevák 1.A Vítězní studenti vytvoří družstvo, které bude naši školu reprezentovat na oblastním turnaji na Wichterlově gymnáziu v Ostravě-Porubě 25.10.2016. Turnaj probíhal v přátelské atmosféře, kterou nemilosrdně ukončilo zvonění ohlašující oběd. Hlad je hlad.

PaedDr. Hana Burešová

14804836_1210125539010105_1854996859_n.jpg 14793692_1210125672343425_901573286_n.jpg 14805525_1210125809010078_1586164956_n.jpg

Logická olympiáda

Tak máme zase krajského semifinalistu Logické olympiády a je to, tak jako minulý rok, DANIELA JOŠKOVÁ ze 2.A, která se v rámci Moravskoslezského kraje umístila na 24. - 60. místě z počtu 1510 soutěžících, vyřešila úkoly Logické olympiády lépe než 97,28% účastníků.

V celkovém pořadí v České republice se Daniela v rámci své kategorie umístila na 157. -199. místě z celkového počtu 11 668 řešitelů Logické olympiády, tedy lépe než 98,48% soutěžního pole.
KRAJSKÉ SEMIFINÁLE PROBĚHNE 4.LISTOPADU V OSTRAVĚ.

Mgr. Květa Siváková

72 hodin

13.10.2016 se třída 2.B zapojila do projektu 72 hodin: https://www.72hodin.cz/2016/o-projektu . Studenti se chopili náčiní a s myšlenkou zpříjemnit cestujícím každodenní čekání na autobusy MHD, vyčistili a vymalovali zastávku Oblouk.

Děkujeme!

Mgr. Žaneta Frančeková

PA131279.JPG PA131312.JPG

PA131336.JPG PA131347.JPG

Exkurze do Prahy 4.B

V rámci tradiční exkurze pro čtvrté ročníky do Prahy jsme podpořili projekt http://pragulic.cz/ a zažili tak netradiční, velice zajímavou prohlídku Hradčan a Malé Strany. Při návštěvě studia TV Prima studenti objevili nejen tajemství pořadu Volejte věštce, a při toulkách Starým Městem potkali někoho, kdo je stále mlád... :-)

Mgr. Žaneta Frančeková

IMG_20161017_152655.jpg

Semana Ostraňa

Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě si již 4. rokem připravilo Týden španělské kultury, který je plný zajímavých přednášek a dalších aktivit spojených se Španělskem. V pondělí proběhla recitační soutěž ve španělském jazyce, ve které naši školu reprezentovala Vanessa Černá ze 2.A. Ve středu jsme se se třídou 3.A zúčastnili lekce o španělském umění, která byla věnovaná velikánům Antoniu Gaudímu, Salvadoru Dalímu a Pablu Picassovi.

Mgr. Sandra Daňhelová

14801198_10207575460376001_1674550190_n.jpg

Žijeme v Evropě

Setkání českých a německých studentů našeho Gymnázia Hello a Landgraf-Ludwigs-Gymnasium z Gießenu se uskutečnilo ve dnech 11. 10. – 16. 10. 2016 v krásném prostředí Moravskoslezských Beskyd. Jak již Jan Amos Komenský doporučoval při výuce samé aplikovat mimo jiné zásadu aktivnosti – žáci by měli své poznatky získávat vlastní zkušeností a využívat je v praxi, tak i my jsme měli možnost zdokonalit se a procvičit si německý jazyk přímo v praxi. Nejen prohloubení jazykových znalostí, nýbrž také navázání nových přátelství, poznání historie a kultury našeho kraje bylo cílem tohoto přátelského setkání.

Mgr. Jarmila Hartmanová

15.10.2016 026.JPG

Kulturní úterý

Odpoledne a večer 4. října byl zasvěcen kultuře. V 16:15 jsme se sešli před budovou Knihovny města Ostravy a společně jsme se odebrali do hudebního sálu. Tam přednášel v rámci Týdnu knihoven nikdo menší než profesor Martin Hilský. Vyslechli jsme si přednášku na tématu Reformace a dílo Williama Shakespeara. Pan Hilský hovořil hodinu a půl a po přednášce se nám povedlo ukořistit nejen autogram do jedné z knih jeho překladů, ale i společnou fotografii s ním. Bylo ale na čase jít, protože v 18:30 začínalo divadelní představení Slyšení. Naštěstí se hrálo v divadle Aréna, které se nachází naproti knihovny. Čekaly na nás dvě úchvatné hodiny plné černého humoru a tragédie. Po skončení jsme již všichni chápali, proč bylo toto představení oceněno jako Divadelní hra roku 2015.

Mgr. Tereza Tutková

410 (4).jpg

Toponomastika a názvy míst v Porubě

Dne 6. října se od 15:00 uskutečnila přednáška docenta Jaroslava Davida na téma Toponomastika a názvy míst v Porubě. Této přednášky se zúčastnili studenti 4. ročníků a zájemci. Během hodiny a dvaceti minut jsme byli zasvěceni do základních badatelských postupů toponomastiky a byli seznámeni s různými názvy, které se váží nejen k Porubě, ale i k ostatním místům Ostravy. Mgr. Tereza Tutková

710 (2).jpg

Pasování prváků

V pondělí 26.9.2016 proběhlo pasování našich letošních prváčků. My, jako třída 2.A, jsem si to zažili minulý rok.Tento rok jsme si připravili 6 stanovišť, na kterých plnili studenti veselé úkoly a závěrečnou hru s balónky. Na závěr jsme postupně všechny pasovali na právoplatné prváky a studenti se podepsali na pasovací listinu. Doufáme,že se jim to všem líbilo.

Třída 2.A

4.A v Praze

Od 12-14. 9. proběhla exkurze studentů 4. A do Prahy. Ubytování bylo zajištěno v hostelu na Kampě poblíž Karlova mostu. Během naší krátké návštěvy jsme jak společně, tak i sami poznávali krásy a zajímavosti Prahy. Např. Klementinum, Židovské město, Národní divadlo, ČNB, Náplavku, Petřín a Pražský hrad. Ale exkurze do Prahy by se neobešla bez návštěvy divadelního představení a nějaké té pražské pivnice, za celou 4. A můžeme doporučit Divadlo v Dlouhé a představení S úsměvy idiotů a pražskou restauraci Stará Praha. Zažili jsme spoustu zábavy a mnoho zážitků, za které bychom rádi poděkovali naši třídní paní učitelce Šárce Divišové.

DSC_0116.JPG DSC_0211.JPG

Studentské volby 2016

Možnost aktivně si vyzkoušet, co je to občanská zodpovědnost nám všem studentům středních škol poskytla společnost Člověk v tísni - Jeden svět na školách.

Na naší škole Gymnázium Hello se konaly 20. září. Zapojilo se 163 studentů. Do akce se přihlásilo celkem 254 škol z celé republiky - 136 odborných škol, 34 učilišť a 124 gymnázií. Studenti v rámci ČR odevzdali 31 867 platných hlasovacích lístků. Děkujeme všem za účast a reprezentaci školy. Oficiální krajské volby proběhnou 6. a 7. října a někteří z nás budou při tom.

Studenti 4. roč. semináře OSVZ a Mgr. J. Skřipčáková

1.jpg 2.jpg

Exkurze do Anthroposu

V pátek 23. 9. 2016 se třída 4.B, v rámci biologie, účastnila exkurze do Anthroposu. Pavilon Anthroposu, který je pod záštitou Moravského zemského muzea v Brně, nám nabídl zajímavé expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu. Celá výstava byla koncipována do několika celků, např. "Morava lovců a sběračů", "Nejstarší umění Evropy" nebo "Paleolitické technologie" V druhé části jsme mohli vidět a získat poznatky z výzkumu evoluce člověka a počátků jeho kultury. Tato část expozice nesla názvy "Genetika ve vývoji člověka" a "Příběh lidského rodu". Nově vybudovaná expozice nám přiblížila nejen aktuální poznatky z výzkumů archeologie, antropologie, genetiky apod., ale řadou dioramat a rekonstrukcí prostředí i života paleolitických lovců a sběračů nám nastínila tehdejší způsob života na Zemi. Pochopitelně nejatraktivnější z celé exkurze byla všemi oblíbená rekonstrukce mamuta. Mgr. Zuzana Skoupá

4.B.jpg

Seminaristky v Rádiu Čas a Čas Rock

Seminaristky ze 4.B si v neděli přišly vyzkoušet práci moderátora v Rádiu Čas a Čas Rock. Porovnaly obě stanice, seznámily se s pravidly dobrého moderátora a zkusily nahrát své hlasy...že by první krůček v budoucí kariéře?

Mgr. Gabriela Juránková

IMG_4295.JPG IMG_4303.JPG

IMG_4301.JPG IMG_4298.JPG

Důležité

VYSVĚDČENÍ
pátek 28.6. 8:00
LETNÍ PRÁZDNINY
29.6. - 1.9.2019
Sledujte nás také na facebooku

další události »

Akce

Adaptační kurz pro 1.ročník

Intenzivní kurz matematiky na Horní Bečvě

Evropský den jazyků

Kurz makrofotografie

Týden španělské kultury

Oslava 100 let Československa

Pasování 1. ročníku

Exkurze Krevní centrum

Nebudu překvapen - projekt Městské policie Ostrava

Galerie Plato pro školy: Současné UMĚNÍ??? Update

Debatní turnaj

pIšQworky

Prezentace Univerzity obrany v Brně

Soutěž ve čtení německých textů

Lingvistická olympiáda

Snídaně mozků

Fake news

Debatní turnaj Šumperk

Pouliční divadlo Cyril a Metoděj

Beseda se zaměstnanci Úřadu práce v Ostravě

Divadelní představení Miláček

Španělská gastronomie

Vánoční bruslení

Černá země? Mýtus a realita

Olympiáda ve ŠJ

Komenský jde znovu do EXILU

DESET - současné německé umění

Pitva kravského oka

Přírodovědné odpoledne plné pokusů

Přednáška Dobble

Není všechno zlato, co se třpytí

Matematický klokan

Sluneční soustava

Biokompatibilní slitiny

Odborníci ve výuce matematiky

Nemravnosti o lvech

VŠB - Stavební fakulta

Poslední zvonění

Katedra audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě

Studentské volby do Evropského parlamentu

2.A v laboratořích na VŠB

7. Hello kapka

Talk and Twerk

Hrátky s procenty

Setkání úspěšných žáků a studentů

Vodácký kurz 3.A

Výlet do Vídně

Kontakt

Sekretariát

Škola

Recepce

  • +420 778 522 760
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg Rodice_vitani_logo.jpg ou.jpg logo-mensa2.jpg

Copyright 2009-2017 - Gymnázium Hello | mapa stránek

facebook