Život školy / Proběhlo / 2. pololetí 2018

2. POLOLETÍ

Joy Run
Anglický slavík
Předávání maturitního vysvědčení
Den země
Dobrovolníci na transfuzní stanici
Poslední zvonění
Olympiáda ve španělském jazyce - krajské kolo
Maturity nanečisto
Olympiáda v ruském jazyce
Po stopách holocaustu
Olympiáda ve španělském jazyce - školní kolo
Olympijský park
EDISON

Joy Run

Říká se, že když uděláte dobrou věc, tak nejen proto, že vám to udělá radost a budete mít dobrý pocit, ale také se vám to vrátí, až budete pomoc potřebovat vy. S touto myšlenkou jsme se my, studenti druhého ročníku, vydali na asistovaný běžecký závod JoyRun, který se konal v sobotu 2. června v Opavě. Náš tým složený z šesti členů čekala šestikilometrová trasa, která vedla Městskými sady. Cílem nebylo doběhnout první, ale udělat radost lidem, kteří sami běhat nemohou. Běh s námi absolvovala i tělesně postižená Míša na speciálně upraveném vozíčku. Jsme moc rádi, že jsme se této akce mohli zúčastnit a udělat tak něco pro dobrou věc.

Magdalena Walková a Andrea Marková, 2. A

Anglický slavík

Snímek obrazovky (67).png

8. 6. 2018 se sál Klubu Alfa opět naplnil účastníky soutěže Anglický slavík. Letos se soutěže zúčastnily 4 sbory, 3 komorní tělesa a 16 jednotlivců. Kromě výborných pěveckých výkonů jsme se mohli zaposlouchat do zvuků rozličných nástrojů jako jsou žestě, kajon, housle, basa a jiné. V kategorii jednotlivců porota udělila ocenění třem nejlepším soutěžícím: místo 1. obdržela Adéla Schlesingerová ze Střední pedagogické školy sv. Anežky České v Odrách, 2. místo získala Kateřina Tomisová z Gymnázia Hello a 3. místo bylo uděleno Martině Pavlišové a Markétě Trávníčkové ze Střední pedagogické a střední zdravotnické školy v Krnově. V kategorii sborů i v kategorii komorního tělesa 1. místo obsadili studenti Matičního gymnázia v Ostravě. Kláře Václavíkové z Gymnázia Hello udělila porota čestné uznání.

Ceny v podobě vstupenek na Colours of Ostrava a hudební festivaly Michalfest a Beats for Love sponzoroval Moravskoslezský kraj, grantový program Hyundai Manufacturing a JŠ Hello. Všem výhercům gratulujeme a děkujeme za úžasnou atmosféru soutěže. Na stránkách školy a kanálu YouTube budete již brzy moci shlédnout videozáznam celé soutěže.

P6082606.JPG

Předávání maturitního vysvědčení

DSC_1520.jpg DSC_1130.jpg

Den země

Studenti našeho gymnázia Hello se zúčastnili ve čtvrtek 26.dubna Dne země na porubské Hlavní třídě. Kolemjdoucí děti i dospělí si mohli vyzkoušet jak určit těžiště tělesa, jak zní zvony, dozvědět se nové informace o Sluneční soustavě, mohli zjistit, že do salámů a Ostraváčků se přidává škrob nebo mouka, mohli malovat octem i sodou nebo vidět, že to, co hoří, shořet nemusí.

Pokusy předváděli studenti 2.A a 3.B pod vedením PaedDr. Burešové a Mgr. Sivákové.

Akce probíhala již druhým rokem ve spolupráci s Nadací Nabla. Mezi ostatními účastníky jsme se určitě neztratili, tak snad zase příští rok.

Den země 1.jpg Den země 2.jpg

Dobrovolníci na transfuzní stanici

5. kapka Hello a 4275 ml darované krve – to je výsledek návštěvy transfuzní stanice v Ostravě –Porubě našimi jedenácti studenty – dobrovolníky. Tito studenti, kteří se rozhodli pro darování krve, na sebe mohou být pyšní. A pokud k darování krve přistupují jako k samozřejmosti, pak na ně o to pyšnější můžeme být my.

PaedDr. Šárka Divišová

FNO.jpg

Poslední zvonění

DSC_0417.jpg DSC_0148.jpg

DSC_0334.jpg DSC_0312.jpg

Olympiáda ve španělském jazyce - krajské kolo

Ve čtvrtek 22.3. proběhlo krajské kolo olympiády ve španělském jazyce, ve kterém naši školu reprezentoval Patrik Plevák ze 2.A. Přestože nedosáhl na pomyslné stupně vítězů, dosáhl velmi dobrého výsledku.

Děkujeme!

Mgr. Sandra Daňhelová

IMG_0389.JPG

Maturity nanečisto

Jsme rádi, že na naší škole máme možnost si zkusit „maturitní napětí” při ústních zkouškách Maturity nanečisto.

Studenti maturitního ročníku

6326a5a9-9a1d-453c-84c0-f3b802b8b7dd.JPG

Olympiáda v ruském jazyce

Dne 27.2. soutěžili studenti 3.B ve svém druhém cizím jazyce - ruštině. Poté, co studenti předvedli tři různé dovednosti - rozhovor s vyučujícím, poslechová cvičení a samostatný projev na dané téma, bylo rozhodnuto takto:

1. místo: Martina Flachsová
2. místo: Leona Rzeszutková
3. místo: Zuzana Vlčková

Mgr. Žaneta Frančeková

RJ.jpg

Olympijský park

Zažili jsme společně atmosféru svátku sportovců celého světa v olympijském parku Ostravar aréna.

Mgr. Iveta Šimurdová

eea5ad5b-fcd1-4e67-a1ff-b8514d0a7571.JPG

EDISON

Od středy 7. 2. do pátku 9. 2. probíhají v hodinách studentů gymnázia prezentace, diskuze a workshopy se zahraničními studenty projektu EDISON. Stejně jako v minulých letech nás přijeli nejen se svou kulturou seznámit studenti z Číny, Indonésie, Brazílie a Ruska. Pobyt stážistů bude zakončen závěrečným programem v podání studentů 1.A a sobotním výšlapem na Prašivou.

Budeme se těšit na další spolupráci s organizací AIESEC a na příští školní rok s projektem EDISON!

Fotky ke shlédnutí zde

aisec.jpg

Olympiáda ve španělském jazyce - školní kolo

1. místo: Patrik Plevák, 2.A – postupuje do krajského kola
2. místo: Magda Walková, 2. A 
3. místo: Natálie Řehová, 3.A

Blahopřejeme!

Mgr. Sandra Daňhelová, Mgr. Iveta Šimurdová

Po stopách holocaustu

V pondělí 29. 1. 2018, tedy dva dny po 73. výročí osvobození vyhlazovacího koncentračního tábora Auschwitz, jsme se vydali se 3. A a dalšími přáteli historie po stopách holocaustu do Osvětimi.

PhDr. Tomáš Caloň

27331879_1752588631453107_2812970637262129979_n.jpg

Důležité

VYSVĚDČENÍ
pátek 28.6. 8:00
LETNÍ PRÁZDNINY
29.6. - 1.9.2019
Sledujte nás také na facebooku

další události »

Akce

Adaptační kurz pro 1.ročník

Intenzivní kurz matematiky na Horní Bečvě

Evropský den jazyků

Kurz makrofotografie

Týden španělské kultury

Oslava 100 let Československa

Pasování 1. ročníku

Exkurze Krevní centrum

Nebudu překvapen - projekt Městské policie Ostrava

Galerie Plato pro školy: Současné UMĚNÍ??? Update

Debatní turnaj

pIšQworky

Prezentace Univerzity obrany v Brně

Soutěž ve čtení německých textů

Lingvistická olympiáda

Snídaně mozků

Fake news

Debatní turnaj Šumperk

Pouliční divadlo Cyril a Metoděj

Beseda se zaměstnanci Úřadu práce v Ostravě

Divadelní představení Miláček

Španělská gastronomie

Vánoční bruslení

Černá země? Mýtus a realita

Olympiáda ve ŠJ

Komenský jde znovu do EXILU

DESET - současné německé umění

Pitva kravského oka

Přírodovědné odpoledne plné pokusů

Přednáška Dobble

Není všechno zlato, co se třpytí

Matematický klokan

Sluneční soustava

Biokompatibilní slitiny

Odborníci ve výuce matematiky

Nemravnosti o lvech

VŠB - Stavební fakulta

Poslední zvonění

Katedra audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě

Studentské volby do Evropského parlamentu

2.A v laboratořích na VŠB

7. Hello kapka

Talk and Twerk

Hrátky s procenty

Setkání úspěšných žáků a studentů

Vodácký kurz 3.A

Výlet do Vídně

Kontakt

Sekretariát

Škola

Recepce

  • +420 778 522 760
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg Rodice_vitani_logo.jpg ou.jpg logo-mensa2.jpg

Copyright 2009-2017 - Gymnázium Hello | mapa stránek

facebook